Każdy potrzebuje ciepła!

Na co dzień potrzepujemy ciepła by chronić się przez chłodem, musimy ogrzewać nasze domy i miejsca pracy. Potrzebujemy również energii by ogrzać ciepłą wodę użytkową również niezbędną w naszym codziennym życiu.

Te potrzeby również możemy zaspokoić korzystając z niewyczerpalnych wręcz odnawialnych źródeł energii.

Coraz bardziej popularne jest ogrzewania ciepłej wody użytkowej za pomocą energii słonecznej, z wykorzystaniem kolektorów solarnych. Rozwiązanie te dzięki dużej efektywności i spadkowi kosztów związanych z jego zastosowaniem jest w zasięgu praktycznie każdego domu czy firmy. Proponujemy korzystne cenowo rozwiązania , zarówno na bazie kolektorów płaskich jak i rurowych, czołowych polskich producentów.

Pompy ciepła to nowość ciesząca się coraz większym zainteresowaniem ze strony właścicieli domów jednorodzinnych , zwłaszcza tych nowo budowanych. Do niedawna było to rozwiązanie pozostające poza zasięgiem przeciętnego inwestora, z uwagi na duże koszty budowy dominujących na rynku gruntowych pomp ciepła (GSHP). Obecnie jednak intensywny rozwój tańszej technologii powietrznych pomp ciepła (ASHP), a zwłaszcza pomp typu powietrze-woda, podniesienie ich sprawności i niezawodności, wraz z obniżeniem kosztów ich zakupu sprawiają, że są one dostępne dla szerszego kręgu inwestorów. W naszej ofercie skupiamy się na pompach do ogrzewania pomieszczeń typu powietrze-woda, typu SPLIT, a także nowych rozwiązaniach, pompach monoblokowych.

Bardzo popularnym staje się wykorzystywanie małych pomp ciepła typu powietrze -woda do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jest to rozwiązanie niedrogie i często dotowane przez samorządy i inne programy subwencyjne, w ramach programu ochrony powietrza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie.

NOWOŚĆ!

W naszej ofercie nowość na rynku: ZESTAWY DO POGRZEWANIA CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ W OPARCIU O OGNIWA FOTOWOLTAICZNE!

Niedrogie i proste rozwiązanie, polegające na montażu od 2 do 8 ogniw fotowoltaicznych, regulatora ładowania i grzałki zamontowanej w bojlerze. Zalety:

  • Niskie koszty
  • Prosty montaż, nie ma potrzeby przeprowadzania przewodów z płynem roboczym, montażu pomp itd.
  • Wystarczą tylko dwa przewody DC z dachu do sterownika – routera PV i grzałka ( w bojlerze ).
  • Doskonałe do zamontowania w budynkach, gdzie z różnych przyczyn nie można zamontować kolektorów słonecznych.
  • Działa przez cały rok! Nawet w mroźne dni wystarczy, że jest jasno.
  • Instalacja bezobsługowa.
  • Nie wymaga przeprowadzania płatnych okresowych przeglądów i uzupełniania płynów roboczych!
  • Bezkosztowa eksploatacja, nie ma pomp tłoczących pobierających energię elektryczną.
  • Działa nawet gdy nie ma prądu.
  • Działa 25 lat!

Pobierz plik PDF