Porady

Wykorzystaj energię natury

Czy wiesz, że ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII: promieniowanie słoneczne, wiatr, woda, pozwalają na pełne zaspokojenie potrzeb ludzkości w zakresie energii elektrycznej i cieplnej? Samo promieniowanie słoneczne daje potencjał energetyczny aż 10 tysięcy razy większy, niż wynosi obecnie zapotrzebowanie naszej cywilizacji, jednocześnie technologie wykorzystujące naturalne źródła energii takie jak FOTOWOLTAIKA, KOLEKTORY SŁONECZNE nie wpływają destruktywnie na środowisko naturalne i stają się coraz bardziej efektywne.

Mimo to potencjał tych źródeł nie jest obecnie przez człowieka wykorzystywany nawet w minimalnym stopniu w stosunku do jego zasobności
CZAS BY TO WSPÓLNIE ZMIENIĆ.

Obecnie wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, staje się coraz bardziej przystępne, popularne, a użytkownicy uruchomionych instalacji widzą, iż działają one zgodnie z założeniami. Ceny paneli fotowoltaicznych, inwerterów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, czy pomp ciepła stały się przystępniejsze. Koszty i wydajność systemów, magazynowanie energii elektrycznej w ciągu kilku ostatnich lat spadły o połowę! Każdy posiadacz domu , nieruchomości, firmy może zainstalować pompę ciepła, czy elektrownię słoneczną i tym samym przyczynić się do większego wykorzystania potencjału naturalnej energii, a jednocześnie skorzystać w sposób już wymierny z ekonomicznych zalet takiej inwestycji.

Korzystne zmiany prawa w Polsce dają nowe możliwości indywidualnym wytwórcom energii elektrycznej. Uchwalona w lutym 2015 r. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii wprowadziła korzystne zasady dla osób i firm chcących zainwestować w energię odnawialną, a podstawowe korzyści to:

Zniesiono konieczność posiadania koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej ze źródła energii odnawialnej o mocy do 200 kW ( małe instalacje ).
Osoby prywatne nie muszą prowadzić działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej ze źródła OZE do mocy 40 kW ( mikro instalacje ).
Wprowadzono korzystną zasadę bilansowania energii elektrycznej wyprodukowanej przez odnawialne źródło energii z energią pobraną z sieci.
Obecnie działa również wiele programów wsparcia finansowego dla osób i firm chcących sfinansować budowę elektrowni fotowoltaicznej , montaż kolektorów solarnych czy pompy ciepła. Przykładem są programy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska , między innymi PROSUMENT – dający dotację do 40% i preferencyjny kredyt do 15 lat spłaty przy finansowaniu budowy źródła energii odnawialnej.

Osoby tworzące SUN-INVEST zajmują się energią odnawialną od 2007 roku. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych , solarnych i pomp ciepła. Co jednak istotne, naszą wiedzę opieramy również na bazie wieloletnich doświadczeń eksploatacyjnych zamontowanych urządzeń. Nasi doświadczeni doradcy pomogą w doborze źródła energii odnawialnej, a projektanci branżowi i certyfikowani monterzy odnawialnych źródeł energii w sposób fachowy zaprojektują i wykonają instalację. Zapytaj nas o referencje.

Stawiamy na jakość instalacji, dobierając podzespoły instalacji takie jak panele fotowoltaiczne czy inwertery solarne , wyłącznie spośród czołowych i uznanych producentów. Jednocześnie wiemy, że każda inwestycja musi zwrócić się w rozsądnym czasie, więc z nami wynegocjujesz zawsze najkorzystniejszą cenę.

Z nami wykonasz inwestycję „ pod klucz” , oferujemy też atrakcyjne ceny poszczególnych elementów każdej z instalacji oraz doradztwo w zakresie finansowania i dotacji.